Czyszczenie posadzek

Lśniące i czyste posadzki są wizytówką każdego pomieszczenia, gdzie istotną kwestią jest zachowanie czystości na odpowiednim poziomie.

W budynkach biurowych, handlowych oraz obiektach publicznych przeważnie mamy do czynienia z posadzkami twardymi, takimi jak: marmur, gres, lastryko, granit oraz wykonane z tworzyw sztucznych, np. PCV.  Podczas codziennej eksploatacji posadzki mają styczność z różnorakimi zabrudzeniami, a przede wszystkim z nieczystościami roznoszonymi na obuwiu, takimi jak np. piach, ale również rozlanymi płynami. Systematyczne pielęgnowanie posadzek jest jednym z głównych czynników wpływających na właściwą estetykę podłogi.

To właśnie regularna konserwacja posadzek wydłuży czas zatrzymania ich pięknego wyglądu, jednakże nie powstrzymując wszystkich elementów składających się na zużycie posadzki. Dlatego ogromne znaczenie mają cykliczne i dogłębne wyczyszczenie oraz zabezpieczenie dostosowanymi odpowiednio powłokami, które polepszą stan estetyczny oraz przedłużą żywotność posadzki, pełniąc funkcję ochronną.

W parkingach wielopoziomowych, magazynach czy obiektach produkcyjnych mamy styczność z posadzkami: betonowymi, jastrychowymi oraz żywicznymi. Na ogół czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na stan posadzki w tego rodzaju budynkach są: oleje, smary, ruch wózków widłowych, kwaśne oraz silne środki chemiczne. Zadbanie o posadzki oraz konserwację, poprawi wygląd oraz wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo pracy, a dodatkowo przedłuży żywotność każdej posadzki.

Image
Image
© 2018 JoomShaper, All Right Reserved